Vína Hrabal pečetěná ochrannou známkou Slípka

 
Víte, vyrobit lahodné víno o vyvážené barvě i chuti stojí fůru námahy a špetku štěstí na rozumné počasí. No, a protože jsme spolu s ostatními vinaři chtěli, abyste si byli naší píle a jakosti vín jisti, rozhodli jsme se to oficiálně zpečetit ochrannou známkou Slípka. Tu totiž mohou získat jen prvotřídní vína pocházející od nás - z Velkých Bílovic.
A tak jsme v roce 2015 společně s dalšími vinaři pečlivě vybrali přísná kritéria, která musí naše vína splňovat, aby se Slípkou mohla vůbec pyšnit. Podívejte:

 • U jakostního vína a jakostních vín s přívlastkem musí všechny hrozny – do bobule - pocházet z naší obce (Velké Bílovice).
 • I zemská vína musí být vyrobena z hroznů vypěstovaných ve vinici patřící vinaři z naší obce.
 • Všechna vína s pečetí Slípky musí také projít přísným zatříděním komisí vinařského spolku.
 • A dosáhnout hodnocení minimálně 78 bodů ze 100 hodnoticí stupnice.

Dohodli jsme se také, že ochranná známka bude udělována těm členům našeho spolku, kteří mimo jiné:

 • mají provozovnu a vinice na území našich Velkých Bílovic
 • dodržují kodex
 • a aktivně se účastní našeho pravidelného „vinařského svátku“ Ze sklepa do sklepa

Mohu říci, že je nám ctí, že všechna Hrabalova vína tuto ochrannou známku získala a věříme, že to je dalším ujištěním a příslibem, jak říkal náš pan otec – kvalitního a pitelného vína.


Spolek Velkobílovičtí vinaři
Etický kodex

My vinaři z Velkých Bílovic se sdružujeme se společným záměrem propagovat, hájit zájmy a uskutečňovat vše, co nás spojuje pojmem vinařství v obci Velké Bílovice.

V našich vinicích pracovaly generace vinařů a našich rodin. Svou prací přebíráme jejich odkaz a tímto deklarujeme společný zájem na současném a budoucím rozkvětu výroby kvalitního vína a vinohradnictví ve Velkých Bílovicích.

Zavazujeme se:

 • Hájit zájmy spolku, kterým je společná propagace vinařství a vína z Velkých Bílovic, jeho jménem vystupujeme především při pořádání dne otevřených sklepů „Ze sklepa do sklepa“ a dalších společných akcí.
 • Naplňovat svou činností dobré jméno vinaře z Velkých Bílovic zejména pohostinností, kvalitou a čestností. Navzájem informovat, spolupracovat a postupovat společně v záležitostech, které jsou ku prospěchu všech vinařů obce Velké Bílovice.
 • Při jednání ve spolku dbát na zachování principů otevřenosti, tolerance, pravdivosti a korektního jednání.
 • Vyvarovat se střetů zájmu na všech úrovních, společného zájmu neužívat v osobní prospěch. Při nakládání se společnými finančními prostředky postupovat etickým, zodpovědným a transparentním způsobem.
 • Aktivně se podílet na společné práci.

Společně bereme na vědomí závaznost tohoto kodexu a rovněž i důsledek, že jeho hrubé porušení může vést k vyloučení ze spolku. O závažnosti porušení rozhoduje spolek na své členské schůzi hlasováním.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Obchodní pormínky

Vytvořila společnost PS Works s. r. o.